Henna
Henna dobra na każdą okazję.
Umalujmy brwi i rzesy henną.
Wiele kobiet obawia się, ze wykonując hennę osłabi i zniszczy brwi oraz rzęsy.
Aby rozwiać niektóre wątpliwości i domysły , poniżej kilka słów czym jest henna i jak się ja pozyskuje.
Henna to proszek, który jest pozyskiwany poprzez suszenie i mielenie rośliny o nazwie Lawsonia inermis. Ostateczny kolor barwnika zależy od miejsca i sposobu uprawy oraz od wieku rosliny. Ale lawsonia nie jest jedynym składnikiem. By otrzymać farbującą pastę należy przez kilkadziesiąt minut gotować. Pozostałe składniki potrzebne do powstania henny to np. olejek eukaliptusowy czy goździkowy.
Należy je gotować z sokiem z cytryny, a po przefiltrowaniu zmieszać z kilkoma łyżkami henny. Dodaje się również cukier. Dla tych , którym nie chce się urządzać zabawy w "małe laboratorium chemiczne" w każdym prawie sklepie kosmetycznym można nabyć „gotową” hennę, w proszku bądź w żelu, którą należy jedynie wymieszać z odpowiednia ilością wody utlenionej. Zarówno hennę naturalną jak i uzyskaną miksturę z drogerii należy zużyć tuż po przygotowaniu, gdyż szybko traci swoje właściwości. Zabieg można wykonać także w gabinecie kosmetycznym. Dla rozpoczynających przygodę z henną polecam odwiedzić właśnie gabinet kosmetyczny. Osoba wykwalifikowana znacznie lepiej doradzi oraz zatroszczy się o wygląd naszych brwi.
Henna W Kielcach - kliknij i odwiedź naszą stronę.
Należy zauważyć, że henna ma niewiele wspólnego z farbą do włosów. Nie zawiera amoniaku ani też żadnych substancji, które mogą w jakikolwiek sposób uszkodzić strukturę włosa. W przypadku henny kolor nie wnika a jedynie zatrzymuje się na powierzchni włosa i utrzymuje się 2 – 6 tygodni.
Henna stanowi swoistą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi takim jak mróz czy słońce. Można jej używać dowolnie często, choć w przypadku rzęs i brwi nie zaleca się farbowania częstszego niż raz na 2 tygodnie. Trzeba także wspomnieć, że henna może uczulać dlatego tez wskazany jest test alergiczny przed zabiegiem. Około 15 min przed nanieść hennę na okolicę za uchem.
Stosując zamiast henny proszkowej hennę w kremie uzyskamy bardziej subtelny i naturalny efekt poprzez uniknięcie zabarwienia skóry, które jest pewne przy zastosowaniu henny proszkowej.
Sprawdź tez inne zabiegi kosmetyczne