Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja diamentowa.
Mikrodermabrazja diamentowa - peeling mechaniczny.
Naskórek ludzki złuszcza się i odnawia co 28 dni w sposób niedostrzegalny. Proces ten zachodzi przy współudziale potu, który sprawia, że komórki rogowe pęcznieją obluzowują się i odpadają.
Na czym polega mikrodermabrazja.
Mikrodermabrazja należy do metod mechanicznego peelingu naskórka. Mikrodermabrazję diamentową wykonuje się przy pomocy specjalnej głowicy. Głowica zaopatrzona jest w drobinki diamentu. Pomimo tego, że oddziałujemy powierzchniowo na naskórek, zmiany obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko naskórka, ale także skóry właściwej. Zaobserwowano pogrubienie naskórka oraz wzmożenie produkcji kolagenu oraz elastyny. Mikrodermabrazja diamentowa znalazła szerokie zastosowanie przy odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam oraz przebarwień oraz do oczyszczania skóry. Dzięki temu, że górne warstwy naskórka usuwane są stopniowo, w jego warstwie podstawnej dochodzi do tworzenia się nowych pełnowartościowych komórek, które wędrują do góry zastępując komórki uszkodzone.
Złuszczanie następuje stopniowo dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Kontrolowana mikrodermabrazja jest techniką, która za pomocą łagodnego peelingu pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi.
Efektem mikrodermabrazji jest wyeliminowanie toksyn i odtrucie głębszych warstw skóry wskutek zastosowania elementów masażu próżniowego. Głowica zasysa złuszczaną partię skóry co powoduje silne dotlenienie skóry i znacznie poprawia mikrokrążenie. Ponadto zabiegi mikrodermabrazji diamentowej są skuteczne w usuwaniu płytkich przebarwień, drobnych zmarszczek, zwężaniu porów skórnych, zmniejszeniu łojotoku i szorstkości skóry oraz likwidacji rogowacenia okołomieszkowego. Stosowana jest również przy odmładzaniu skóry, korekcji zmarszczek i blizn oraz do oczyszczania skóry.
Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, bardzo prosty i trwa krótko. Po zabiegu można śmiało wracać do domu bez obawy np. o wyjście wieczorem do znajomych.
Wykonanie mikrodermabrazji.
Zazwyczaj przeprowadza się od 2 do 10 zabiegów w odstępach od jednego tygodnia do czterech tygodni. Po każdym zabiegu mikrodermabrazji poprawa skóry jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych efektów zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie zabiegu.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie powoduje uczuleń i można go przeprowadzać na wszystkich typach skóry, począwszy od łojotokowej i trądzikowej, poprzez wrażliwą i suchą. Nie powinno się wykonywac tego zabiegu na skórze naczyniowej, cienkiej oraz płytko unaczynionej.