Oczyszczanie Twarzy

Manualne oczyszczanie.

Oczyszczanie skóry twarzy z zaskórników.

peeling Kielce

Manualne oczyszczanie twarzy zwane również oczyszczaniem mechanicznym, jest zabiegiem kosmetycznym, który składa się głównie z ręcznego wyciskania zaskórników. Dzięki regularnym wizytom kosmetycznym oraz  przeprowadzanemu oczyszczaniu twarzy, zostają złuszczone martwe komórki naskórka, a tym samym elementy warstwy rogowej, która blokuje wnikanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Oczyszczanie twarzy zawsze zaczynamy od dokładnego demakijażu. Wykonujemy go za pomocą mleczka kosmetycznego bądź pianki. Kolejnym etapem jest stonizowanie skóry za pomocą toniku dobranego do typu cery. Następnie zostaje wykonany peeling,  który kosmetyczka  dobiera  do rodzaju cery. Do skór grubych oraz tłustych stosujemy peeling drobnoziarnisty, natomiast do skór wrażliwych, cienkich oraz naczyniowych stosujemy peeling enzymatyczny. Dzięki zastosowaniu peelingu wierzchnia warstwa naskórka oraz jego martwe elementy zostają usunięte oraz złuszczone. Po wykonaniu peelingu na skórę nakładana jest maska rozpulchniająca, która może być zastosowana z użyciem wapozonu z ciepłą parą lub bez. W zależności od rodzaju cery wapozon czyli urządzenie parowe stosujemy na skórę bez rozszerzonych naczyń krwionośnych, skórę łojotokową, grubą, szorstką oraz matową. W przypadku skór bardzo wrażliwych oraz naczyniowych stosowanie wapozonu jest niewskazane. W takim przypadku dobrze jest zastosować peeling enzymatyczny, który zostaje nałożony na skórę i pozostawiony jest na określoną ilość czasu, a następnie zmyty kompresem kosmetycznym. Kolejnym etapem oczyszczania manualnego twarzy jest „punkt kulminacyjny” czyli ręczne wyciskanie zaskórników. Następnie przeprowadzona jest dezynfekcja skóry z zastosowaniem wody utlenionej a następnie darsonwalizacji. Prądy D'arsonwala działają bakteriobójczo i bakteriostatycznie.
Stosowane są zawsze na zakończenie zabiegu oczyszczającego. Na zakończenie zabiegu nakładamy maskę łagodzącą a następnie specjalnie dobrany krem do twarzy. Oczyszczanie twarzy należy przeprowadzać w zależności od potrzeb skóry. Przy skórach tłustych i łojotokowych dobrze jest takie oczyszczanie przeprowadzać raz w miesiącu, ponieważ ilość sebum jest znacznie zwiększona co powoduje zapychanie się porów skórnych. Przy skórach normalnych oraz suchych i naczyniowych oczyszczanie manualne skóry wykonuje się raz na 3 miesiące. Zabieg mechanicznego czy inaczej mówiąc manualnego oczyszczania twarzy pozwala zachować skórę przez długi czas w jak najlepszym stanie.